България загуби от Полша, влиза с две загуби във втората фаза

0
България загуби от Полша

Националният отбор на България загуби от Полша с 1:3 (14:25, 25:23, 22:25, 23:25) в последния си мач от първата групова фаза на Световното първенство по волейбол.
В зала „Конгресна“ на Двореца на културата и спорта във Варна „лъвовете“ играха на приливи и отливи, докато поляците бяха по-стабилни и успяха да стигнат до петия си пореден успех на шампионата.
Възпитаниците на Пламен Константинов започнаха много колебливо и бързо изостанаха в резултата в първия гейм, в който взеха едва 14 точки. Във втората част играта на българите потръгна и те се представиха вдъхновено, за да изравнят резултата.
В третия гейм отново поляците бързо дръпнаха с няколко точки, като нашите момчета се опитаха да се върнат в гейма в неговия край, но не успяха да го сторят.
Четвъртата част бе най-равностойна и вървеше точка за точка в края, но при 23:23 „лъвовете“ допуснаха две поредни грешки, което позволи на Полша да затвори мача.

По този начин България завършва първата фаза на трето място в групата с актив от три победи и две загуби, а в следващия етап от шампионата ще премери сили с отборите на САЩ, Иран и Канада. Трите мача на националите ще се играят в петък, събота и неделя вечерта в столичната зала „Арена Армеец“. Със сигурност срещите на България ще бъдат втори от дневната програма от 20,40 часа.
За финалната шестица продължават победителите в четирите групи и двата най-добри втори отбора.