България загуби първия си мач за 2018 година

0
първия си мач

България загуби от Босна и Херцеговина с 0:1 контролната футболна среща, играна на „Лудогорец Арена“ в Разград.

Избраниците на Петър Хубчев не впечатлиха с изявите си и загубиха първия си мач през 2018 година. Единственото попадение в двубоя бе на Кенан Кодро в 20-ата минута. Остана обаче голямо съмнение, че всъщност попадението е автогол на Божиков. Колашинац центрира остро от ляво, Кодро засече топката и след рикошет в тялото на Васил Божиков тя влезе в мрежата за 0:1.

Българите завършиха с намален състав след червен картон на Мартин Райнов, който успя да си изкара два жълти картона за 25 минути на терена и напусна преждевременно игрището.

Българският отбор имаше териториално превъзходство през първото полувреме и привидно диктуваше темпото, но трудно създаваше голови ситуации.

След почивката и двата отбора свалиха оборотите и интересните моменти пред двете врати на практика липсваха.

В 63-а минута селекционерът Петър Хубчев пусна в игра Кирил Десподов, Мартин Райнов и Симеон Славчев и веднага след това българите организираха опасна атака, завършила с удар на Десподов, но вратарят Шехич спаси.

В 88-а минута Мартин Райнов опита да вкара топката с ръка, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

България: Пламен Илиев, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски (75- Страхил Попов), Васил Божиков, Петър Занев (82-Тодор Неделев), 17. Георги Миланов (62-Мартин Райнов ), Михаил Александров, Георги Костадинов, Ивайло Чочев (62-Симеон Славчев), Ивелин Попов, Спас Делев (62-Кирил Десподов)