Българските „лъвици“ триумфираха в Златната Европейска лига

0
Българските „лъвици“

Женският национален отбор по волейбол триумфира в Златната Европейска лига. На финала в Будапеща Българските „лъвици“ надиграха домакина Унгария с 3-0 (25:12, 27:25, 25:14).

Националките ни проведоха двубоя по най-добрия начин и напълно заслужено приключиха срещите от заключителната четворка в унгарската столица без нито един загубен гейм.

Най-оспорвана в сблъсъка за трофея се оказа втората част, в която състезателките, водени от селекционера Иван Петков, се наложиха с 27-25. Развръзката в този гейм съкруши съпротивата на домакините и в третата част волейболистките ни доминираха от самото начало до крайния успех с 3-0 след 25-14.

Най-резултатна във финала с Унгария стана Гергана Димитрова, която отбеляза 11 точки. 10 добави Мария Каракашева, с 9 допринесе Силвана Чаушева, а с 8 приключи капитанът на тима Христина Русева. За домакините Река Жедмак приключи с 12.

Така нашите момичета ще пътуват с още по-голяма увереност и самочувствие за следващото предизвикателство – Купата на претендентите на ФИВБ, където победителят ще си осигури участие във Волейболната лига на нациите през следващия сезон. Надпреварата ще се проведе от 20 до 24 юни в перуанската столица Лима.