„Барселона“ разгроми Лион“, Меси отвръща на Роналдо

0

„Барселона“ разгроми „Лион“ с 5:1 в среща реванш от осминафиналите на Шампионската лига. В герой на мача за каталунците се превърна Лионел Меси, който вкара две от попаденията.

В 18-ата минута Луис Суарес бе фаулиран в наказателното поле, а Меси превърна в гол отсъдената от полския съдия Шимон Марчиняк дузпа.

След малко повече от 30 минути игра Филипе Коутиньо покачи на 2:0. Артур Мело намери с чудесен пас Луис Суарес, който се измъкна от опеката на защитник на Лион, навлезе в наказателното поле и подаде към бразилеца, който на празна врата не пропусна да се разпише.

В 58-ата минута Люка Тусар намали изоставането на „Лион“ и върна интригата. След центриране в наказателното поле на „Барселона“ Марсело влезе в единоборство с Клеман Ленгле. Серхи Роберто не успя да изчисти топката, тя попадна отново в Люка Тусар, който я вкара във вратата на Тер Стеген.

В 78-та минута Лионел Меси навърза двама футболисти на Лион в наказателното поле, след което с чудесен изстрел отбеляза второто си попадение, което на практика сложи край на спора. Само минути по-късно аржентинецът с перфектен пас намери Жерар Пике в наказателното поле на „Лион“, а защитникът вкара топката във вратата на Горжелен за 4:1. След още пет минути Меси подаде към влезлия като резерва Усман Дембеле, който прокара топката между краката на Горжелен и се разписа във вратата на Лион за крайното 5:1.