Барселона със златен дубъл

0
Barcelona's Jordi Alba celebrates with team mates after scoring the opening goal during the final of the Copa del Rey soccer match between FC Barcelona and Sevilla FC at the Vicente Calderon stadium in Madrid, Sunday, May 22, 2016. (AP Photo/Francisco Seco)

Каталунците триумфираха, след като на финала на стадион „Висенте Калдерон“ победиха „Севиля“ с 2:0 след продължения.

По този начин „блаугранас“ завърши сезона с дубъл. Двубоят бе изключително изнервен, а головете за водения от Луис Енрике отбор отбелязаха Жорди Алба и Неймар. Лионел Меси отново блесна с асистенции при двата гола. barcelona_sevilia01В 97-та минута той с невероятен пас намери Жорди Алба в наказателното поле на Севиля, а той с едно докосване отклони топката във вратата на Серхио Рико, който този път нямаше какво да направи. В третата минута на добавеното време на второто продължение Меси пусна отличен пас към Неймар, който отблизо не пропусна да вкара и да оформи крайния резултат в срещата.

Двата отбора завършиха в намалени състави, след като Хавиер Масчерано бе изгонен още в 36-та минута, а след това Евер Банега в добавеното време на редовните 90 минути и Даниел Карисо в добавеното време на второто продължение бяха изгонени от съдията Дел Серо Гранде.