„Базел“ победи „Сити“, но напуска Шампионска лига

0

Лидерът във Висшата лига „Манчестър Сити“ допусна изненадваща загуба с 1:2 при домакинството си на швейцарския „Базел“. Това се случи след 20 поредни успеха на „Сити“ пред собствена публика. „Гражданите“ не бяха допускали поражение на собствения си стадион от 3 декември 2016 година , когато загубиха от „Челси“ с 1:3.

След победата 4-0 в Базел, Пеп Гуардиола си бе позволил да направи 9 промени в състава си спрямо първия мач, но въпреки това отборът му започна много уверено и още в 8-ата минута поведе с гол на Габриел Жезус.  Швейцарците обаче достигнаха до пълен обрат.

При една от редките си контри в 72-рата минута Мохамед Елионуси пусна хитър пас между двама човека към Михаел Ланг в наказателното поле и той от малък ъгъл изненада вратаря Браво за 1-2.

Този успех обаче бе само за чест, тъй като швейцарците загубиха първата среща на свой терен с 0:4. С общ резултат от двата мача е 2:5, „Сити“ продължава напред. Швейцарците обаче си тръгват с високо вдигната глава от турнира.