Белгия на ¼-финал след обрат срещу Япония от 0:2 до 3:2

0
обрат срещу Япония

Белгия се класира за ¼-финалите на Световното първенство по футбол в Русия след драматичен обрат от 0:2 до 3:2 срещу Япония.

Генки Харагучи даде аванс на японците в 48-ата минута. Само четири минути след това Такаши Инуи удвои. В 69-ата минута Ян Вертонген намали, а в 74-тата Маруан Фелаини изравни. В последните секунди на добавеното време Насер Шадли направи пълен обрат за „червените дяволи“.

След равностоен първи четвърт час белгийците взеха инициативата и положенията пред вратата на Кавашима започнаха да валят едно след друго. Японците рисковано приеха играта в своята половина и в 15-ата минута Мертенс намери отлично Лукаку в пеналта, но той не успя да отбележи.

Последва шут на Азар, избит от стража на „самураите“. Японците отговориха с удар с глава на Нагатомо право в ръцете на Куртоа.

В края на полувремето азиатците изпуснаха страхотна възможност. Нагатомо центрира към намиращия се в засада Осако, но реферът не спря атаката. Японският нападател отклони топката, а Куртоа остави тя да мине през ръцете му. За негово щастие изстрелът бе слаб и той все пак улови пред голлинията.

„Самураите“ откриха резултата три минути след почивката, когато Шибазаки изведе Харагучи и той не сбърка – 0:1. Малко по-късно Япония нанесе втори удар на Белгия. Такаши Инуй се разписа с шут от 25 метра.

„Червените дяволи“ обаче не се предадоха и осъществиха пълен обрат. В 69-ата минута Ян Вертонген, с голяма доза късмет, преодоля Кавашима за 1:2, а само пет по-късно влезлият като резерва Фелайни изравни –  2:2. В четвъртата минута от добавеното време Чедли довърши японците с трети гол.

На ¼-финала „червените дяволи“ ще се изправят срещу действащия световен шампион Бразилия.