Белгия победи Англия в битката за бронзовите медали на Мондиал 2018

0
Белгия победи Англия с 2:0 в мач за бронзовите медали на Мондиал 2018. Попаденията за „червените дяволи“ реализираха Тома Мюние в 4-ата и Еден Азар в 82-ата минути на двубоя. Победата е втора за състава на Роберто Мартинес над

Белгия победи Англия с 2:0 в мач за бронзовите медали на Мондиал 2018.

Попаденията за „червените дяволи“ реализираха Тома Мюние в 4-тата и Еден Азар в 82-рата минути на двубоя. Победата е втора за състава на Роберто Мартинес над „трите лъва“ на Световното, след като по-рано, в груповата фаза, спечелиха с 1:0.

Още в четвъртата минута Тома Мюние даде аванс на „червените дяволи“. Лукаку изведе по перфектен начин Азар по левия фланг, а звездата на Челси мигновено центрира в наказателното поле, където Мюние изпревари Роуз и засече отблизо. Ударът му не бе много добър, но въпреки това Пикфорд не успя да го спре – 1:0.

В 12-ата минута белгийците бяха много близо до втори гол. Де Бройне получи в наказателното поле от Лукаку, след което стреля между двама бранители. Получи се рикошет и топката се насочи опасно към ъгъла, но Пикфорд реагира добре и изби.

Второто полувреме започна с по-настойчиви действия на играчите на Гарет Саутгейт, като в 55-ата минута Хари Кейн можеше да се разпише, но голмайсторът се размина с топката след центриране от дясно. В 70-ата минута излезе сам срещу вратаря на Белгия, прехвърли го технично, но Тоби Алдервейрелд изчисти с шпагат от голлинията.

В 82-рата минута при бърза контраатака Кевин де Бройне изведе Еден Азар и играчът на „Челси“ със силен удар отблизо направи вратаря на „трите лъва“ безпомощен – 2:0 и бронзови медали за Белгия.