Белгия разби Тунис с 5:2, Лукаку застигна Роналдо

0
Белгия разби Тунис

Белгия разби Тунис с 5:2 в мач от Група „G“ на стадион „Откритие Арена“ в Москва.

„Червените дяволи“, които този мач бяха в жълто, откриха още в 5-ата минута. Еден Азар бе съборен от противников бранител отдясно на вратата на Тунис и реферът прецени, че нарушението е било извършено в наказателното поле, въпреки че ситуацията изглеждаше дискусионна. Така или иначе Азар не сбърка от бялата точка и даде аванс на “червените дяволи” в резултата.

В 16-ата минута Ромелу Лукаку реализира второто попадение за Белгия. само две минути по-късно Дилън Брон отбеляза гол за Тунис. В третата минута на добавеното време на първата част Лукаку направи резултата 3:1 и застигна Роналдо в класацията на голмайсторите на първенството.

В 51-ата минута Азар добави още едно попадение и резултатът стана 4:1. В последната минута на редовното време Батшуай увеличи на 5:1. Тунизийците обаче не се предадоха и секунди преди да изтече добавеното време Уахби Хазри прати топката в мрежата на Белгия за крайното 5:2.

„Червените дяволи“ вече си осигуриха място на 1/8-финалите, тъй като спечелиха първия си мач в групата – 3:0 срещу Панама.

Утре ще се изиграе и другият мач в тази група между Англия и Панама. В последния кръг от груповата фаза е дербито между Белгия и Англия, както и сблъсъкът Тунис – Панама.