„Берое“ прави „хикс“ с ХИК

0
„Берое“

Гостите от Финландия откриха резултата в 37-ата минута чрез колумбийския нападател Алфредо Морелос, но след почивката Берое изравни с гол на Веско Пенев в 49-ата минута.

Днешната среща бе дебют за две от новите попълнения на „зелено-белите“ – Радослав Кирилов и японския полузащитник Кохей Като. И двамата направиха добро впечатления с изявите си на терена и определено се понравиха на старозагорската публика.

Двубоят в Стара Загора започна много равностойно, като и двата тима не предприемаха излишни рискове. Играчите на ХИК затваряха плътно свободните пространства в своето поле и почти не позволяваха на домакините да ги застрашат опасно. Беройци опитваха изстрели от далечна дистанция, но без успех. Малко изненадващо в 37-ата минута гостите откриха резултата. Страхотно подаване с пета на Морелос изведе Танака сам срещу Макенджиев. Стражът на Берое парира първия удар, но след него топката попадна в останалия непокрит Морелос, който от метър вкара за 0:1. Така завърши и първата част. След почивката обаче беройци показаха много агресивна игра и само 4 минути след подновяването на играта равенството бе възстановено. Голмайстор за старозагорци бе Веско Пенев, който се възползва от неразбирателство в противниковата защита и прецизен удар матира стража ба ХИК.

В 57-ата минута домакините можеха да стигнат до пълен, но ударът с глава на Иво Иванов бе спасен от Томас Дене. Финландците пък отговориха с опасно центриране на Тайво и удар с глава на Морелос, но Макенджиев бе на своето място и спаси. До края на срещата играчите на Александър Димитров пропуснаха още едно чисто голово положение – в 78-ата минута груба грешка на защитата на гостите позволи на Радослав Кирилов да напредне опасно в наказателното поле и да шутира, но топката премина на сантиметри от гредата. Така срещата завърши наравно и двата тима ще трябва да определят крайния победител на реванша във Финландия.