„Берое“ спечели Суперкупата

0

Шампионът „Лудогорец“ изпусна възможността да стане първият тим, печелил два пъти последователно Суперкупата на България, след като загуби 4:6 от „Берое“.

Спорът беше решен след изпълнение на дузпи. Двата тима завършиха при 1:1 в редовното време, а пропуск на Марселиньо при ударите от бялата точка връчи втория трофей за годината на отбора от Стара Загора.

Венцислав Христов откри резултата за „Берое“ в 27-ата минута, а Светослав Дяков изравни в последните секунди на първото полувреме.

През втората част темпото и качеството на играта спаднаха драстично, а главният съдия Георги Йорданов санкционира грубостите на терена с общо 12 жълти и два червени картона.

Той изгони първо голмайстора на шампионите в 59-ата минута, а численото равенство бе възстановено само шест минути по-късно след закъснял шпагат на Борислав Стойчев.

Двата отбора така и не стигнаха до нов гол и двубоят стигна до изпълнение на дузпи. При тях старозагорци бяха безгрешни, докато Марселиньо уцели горната греда при третия удар на „Лудогорец“.