Без Меси „Барселона“ се справи  с „Интер“

0

Без звездата си Лионел Меси „Барселона“ победи „Интер“ с 2:0 у дома в третия си мач от група В на Шампионската лига и остана на върха в класирането с пълен актив точки.

От самото начало каталунците доминираха на терена, макар че „нерадзурите“ търсеха своите шансове на контраатака. В 32-рата минута Рафиня комбинира с Луис Суарес, а уругваецът му върна топката с изключително точно центриране и бразилецът не сбърка от няколко метра, за да открие резултата.

След почивката гостите натиснаха в търсене на изравнителен гол, но трудно стигаха до чисти голови положения, а каталунците бяха опасни на контраатака и удариха греда след изстрел на Филипе Коутиньо. В 83-та минута Жорди Алба сложи точка на спора, след като бе изведен в наказателното поле от Иван Ракитич и с точен изстрел по диагонала преодоля Самир Ханданович. До края не паднаха повече голове и Барселона спечели с 2:0, като вече има девет точки в актива си, а Интер остава на втора позиция с шест.

В другия мач от групата ПСВ и Тотнъм направиха равенство 1:1 и взеха първите си точки от началото на турнира.

Всички резултати

Група А:

Брюж – Монако 1:1 (0:1 Муса Сила 32′, 1:1 Уесли 39′)

Борусия Дортмунд – Атлетико Мадрид 4:0 (1:0 Аксел Витсел 38′, 2:0 Рафаел Герейро 73′, 3:0 Джейдън Санчо 83′, 4:0 Рафаел Герейро 89′)

Класиране

1. Борусия Дортмунд 9 точки
  2. Атлетико Мадрид 6 т.
  3. Монако 1 т.
  4. Брюж 1 т.

Група В:

ПСВ Айндховен – Тотнъм 2:2 (1:0 Ървинг Лосано 30′, 1:1 Лукас Моура 39′, 1:2 Хари Кейн 55′, 2:2 Люк де Йонг 87′)

Барселона – Интер 2:0 (1:0 Рафиня Алкантара 32′, 2:0 Жорди Алба 83′)

Класиране

1. Барселона 9 точки
  2. Интер 6 т.
  3. Тотнъм 1 т.
  4. ПСВ Айндховен 1 т.

Група С:

Ливърпул – Цървена звезда 4:0 (1:0 Роберто Фирмино 20′, 2:0 Мохамед Салах 45′, 3:0 Мохамед Салах 51′, 76′ Садио Мане – пропусната дузпа, 4:0 Садио Мане 80′)

ПСЖ – Наполи 2:2 (0:1 Лоренцо Инсиние 29′, 1:1 Марио Руи 61′ (автогол), 1:2 Дрийс Мертенс 73′, 2:2 Анхел ди Мария 90+3′)

Галатасарай – Шалке 04 0:0

Локомотив Москва – Порто 1:3 (0:1 Муса Маррега 26′(дузпа), 0:2 Ектор Ерера 35′, 1:2 Антон Миранчук 38′, 1:3 Хесус Корона 47′)