Безумни вратарски грешки донесоха трета поредна титла на „Реал“

0
трета поредна титла

Две безумни грешки на вратаря на „Ливърпул“ Лорис Кариус донесоха трета поредна титла в Шампионска лига за отбора на „Реал“ (Мадрид).

И четирите гола на Олимпийския стадион в Киев бяха отбелязани през второто полувреме, а в антигерой за английския гранд се превърна вратарят Лорис Кариус, който допусна нелепи грешки при две от попаденията на „белия балет“.

В 51-вата, той търкулна топката в краката на Карим Бензема за 1:0, а в 83-тата позволи на топката да мине през ръцете му след удар на Гарет Бейл от почти 30 метра. Уелският стрелец „Реал“изира и фамозен гол със задна ножица в 64-тата минута. За мърисайдци точен беше Садио Мане в 51-вата. Това е трофей №13 в Шампионската лига за „белия балет“.

Началото на двубоя бе вихрено, но и двата отбора действаха предпазливо и първата сериозна опасност бе създадена в 15-ата минута, когато след грешка на англичаните в собствената им половина и скоростна атака на „Реал“ Кристиано Роналдо стреля опасно, но над напречната греда. В 23-тата минута пък „Ливърпул“ създадоха великолепно положение и удар на Роберто Фирмино бе блокиран, а след това топката се озова в Трент Александър-Арнолд, чийто мощен удар бе париран от Кейлор Навас.

В 30-ата минута „Ливърпул“ понесоха огромен удар, след като суперзвездата на тима Мохамед Салах бе принуден да напусне терена със сълзи на очите заради контузия в лявото рамо. Острието на мърсисайдци пострада малко преди това при стълкновение със Серхио Рамос. На мястото на египтянина влезе Адам Лалана.

„Реал“ поведе в резултата в 51-вата минута след безумна грешка на вратаря на „Ливърпул“ – Лорис Кариус улови една топка при безобидна ситуация и тръгна да я хвърля с ръка към свой съотборник, а намиращият се до него Бензема само протегна крак и я прати в мрежата. Английският тим успя бързо да възстанови равенството с гол на Садио Мане, а Кариус се реваншира частично за грешката си, блокирайки по майсторски начин изстрел на Иско. Гарет Бейл изведе „Реал“ отново напред с много красив гол със задна ножица с левия крак в 64-тата минута. Мане пък бе близо до втори гол за „Ливърпул“, но от границата на наказателното поле стреля в страничната греда в 70-ата минута. Три минути по-късно Роналдо пропусна да реши окончателно спора, след като се озова на чудесна позиция, но в последния възможен момент Робъртсън с шпагат изчисти топката в корнер. В 82-рата минута Кариус се отличи с още едно добро спасяване след удар на Бензема, но стражът на „Ливърпул“ се изложи за втори път минута по-късно, когато не успя да спаси далечен шут на Бейл и допусна трети гол в мрежата си, който се оказа последен в срещата.

„Реал“ е най-успешният клуб в историята на турнира с 13 титли, три от които поредни, а „Ливърпул“ остава с пет трофея във витрината си.