Блестящ старт на Евроволей, отвяхме Германия 3:0

0

Пред пълните трибуни на „Арена Армеец“ българските момчета, подкрепяни от феноменална публика, победиха с 3:0 гейма (25:20, 25:17, 25:20) големия си конкурент в група А Германия!С победата си над бронзовите медалисти от Мондиал 2014 България направи решителна крачка към директно класиране за 1/4 финалите на континенталния шампионат.
Националите ни превъзхождаха съперника по всички показатели, като надделяха със стабилно посрещане, добър сервис и себераздаване в защита.
Началото бе повече от страхотно, като нашите поведоха ударно със 7:2, а второто техническо прекъсване дойде при 16:11 в наша полза. И въпреки, че съперникът се надигна и се опита максимално да се противопостави, нашите не позволиха отпор и затвориха първата част, като след бомбена атака на Владо Николов поведоха с 1:0 гейма.
Волейболистите ни се проявиха като истински Лъвове и направо изядоха германците за закуска във втората част, започвайки с 10:2! Състезателите на Бундестима изпаднаха в цайтнот, като не можаха да се отърсят от това състояние, а разликата нарасна до 21:12. До края на частта родните представители не оставиха шансове на противника и поведоха с 2:0 гейма.
В третата част германците нямаха същия ентусиазъм, като им останаха малко сили за противодействие. Нашите отново подеха инициативата, поддържаха разликата до край и спечелиха крайната победа, като преклониха в три гейма считания за фаворит отбор в групата!