„Ботев“ показа характер, завърши 1:1 в Йерусалим

0
„Ботев“ показа характер

Отборът на „Ботев“ показа характер и успя да се добере до ценното 1:1 при визитата си на коравия „Бейтар (Йерусалим) във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

„Канарчетата“ направиха редица грешки в защита, което доведе и до много опасни положения за домакините на стадион „Ха Мошава“ в Израел. „Бейтар“ поведе в резултата в 11-та минута с попадение на Тал Кахила. Езра центрира от корнер в наказателното поле на „Ботев“, където Иван Чворович допусна груба грешка, след като излезе неразчетено и увисна, а това позволи на Тал Кахила, който засече топката с глава и я изпрати в опразнената врата.

В крайна сметка момчетата на Николай Киров стиснаха зъби и след изравнителен гол на Серкан Юсеин в 73-та минута запазиха реални шансове за по-нататъшно класиране в надпреварата.