Бразилия и Швейцария продължават напред на Мондиала

0
Бразилия и Швейцария

Бразилия и Швейцария продължават на 1/8-финалите на Световното първенство по футбол в Русия.

Бразилия се наложи с 2:0 над Сърбия в мач от група Е, игран на стадион “Спартак” в Москва. Паулиньо откри за „селесао“ в 35-ата минута. Коутиньо прехвърли по феноменален начин централната двойка бранители, за да изведе включващия се от дълбочина Паулиньо. Халфът на „Барселона“ с фино докосване прехвърли сръбския страж, за да поведе бразилците напред.

Второто полувреме започна със сериозен натиск на сърбите към вратата на Алисон, който в 61-ата минута за малко не им „подари“ изравняване. Костич центрира отдясно, а вратарят изби слабо топката към Митрович. Нападателят стреля с глава от шест метра, но Тиаго Силва бе пред голлинията, за да спре хода на топката към мрежата. В 67-ата минута обаче всичко приключи. Неймар центрира от корнер и намери връхлитащия Тиаго Силва, който от близка дистанция порази Стойкович за 2:0.

С успеха южноамериканците се класираха на първото място в групата и ги чака сблъсък с Мексико.

В другия двубой от групата Швейцария и Коста Рика завършиха наравно – 2:2. Блерим Джемайли вкара за „кръстоносците“ в 31-вата минута, в 56-ата Кендъл Уостън изравни. Две минути преди края Йосип Дръмич вкара за 2:1. Коста Рика стигна до дузпа в продължението, при която отскочилата от гредата топка се удари в тялото на вратаря Ян Зомер и оформи равенството 2:2.

На 1/8-финала Швейцария ще се изправи срещу Швеция.