„Червените дяволи“ поставиха петкратните шампиони на колене

0
„Червените дяволи“

Белгия се класира за полуфиналите на Мондиал 2018 след победа с 2:1 над петкратния световен шампион Бразилия.

Автогол на Фернандиньо в 13-ата минута и страхотно попадение на Кевин де Бройне в 31-ата минута дадоха преднина от два гола на „червените дяволи“, а в 76-ата минута Ренато Аугусто върна надеждите на южноамериканците. До обрат обаче не се стигна и Белгия се класира за втори път в историята си на 1/2-финал на световни финали. Голяма „вина“ за това има и вратарят Тибо Куртоа, който направи поредица от страхотни спасявания, а от „Селесао“ имаха претенции и към съдията Милорад Мажич за две неотсъдени дузпи, но сърбинът бе непреклонен.

„Червените дяволи“ поведоха в 13-ата минута. Фелаини бе намерен от Де Бройне пред наказателното поле, но ударът му не се получи никак добре и след рикошет мина покрай вратата. При последвалия корнер обаче топката бе центрирана към първата греда, където Фернандиньо действа неразчетено и си отбеляза автогол.

„Селесао“ се хвърлиха да изравняват, но така и не намериха верния път към вратата на Куртоа, докато в 31-ата минута белгийците нанесоха нов удар. Ромелу Лукаку отне в своята половина и пробяга половината терен с топка в крака, без да позволи да му бъде отнета. След това той подаде към Кевин де Бройне, който с мощен диагонален удар прати неспасяемо топката във вратата.

През второто полувреме бразилците се хвърлиха в атака и в 76-ата минута натискът им най-накрая даде резултат. Филипе Коутиньо центрира в наказателното поле и Ренато Аугусто с глава успя да прати топката във вратата за 1:2.

Така Белгия ще играе срещу Франция в спор за място на финала на Световното първенство. По-рано „петлите“ елиминираха Уругвай с 2:0.