Чудото не стана – хикс“ със Словения и второ място в групата

0

Чудото не стана – националният отбор на България не успя да победи Словения и остана на второ място в крайното класиране на група 3 в Лига „С“ от Лигата на нациите.
„Лъвовете“ стигнаха само до 1:1 срещу Йосип Иличич и компания и завършиха надпреварата с 11 точки, с две по-малко от скандинавците, които не изпуснаха победата срещу Кипър. В Никозия „викингите“ победиха с 2:0 и завършиха на първо място в групата, което ги изпраща в Лига „Б“ в следващото издание на турнира.
Селекцията на Петър Хубчев поведе в резултата чрез резервата Галин Иванов в 68-ата минута. В 75-ата минута обаче Зайц направи безпомощен ветерана Георги Петков, който спаси тима от загуба в 91-ата минута, когато Роман Безяк остана сам срещу него.

Отборът на Норвегия не стъпи накриво в гостуването си на Кипър и постигна успех с 2:0 в последна среща от груповата фаза на Лигата на нациите. Попаденията за гостите вкара на два пъти Ола Камара в 36-ата и 48-ата минута. В 80-ата минута отборът на Кипър остана с човек по-малко след директен червен картон на Валентинос Сиелис. Численото равенство на терена бе възстановено след втори жълт и респективно червен картон на Мохамед Елиунуси.