Дания оглави класирането в група С след равенство 1:1 с Австралия

0
Дания оглави класирането в група С

Дания оглави класирането в група С след 1:1 в атрактивен и открит мач с Австралия, игран в Самара. Двата тима си поделиха по едно полувреме, но „кенгурутата“ могат да съжаляват повече, че не стигнаха до успеха, след като изпуснаха куп положения през втората част.

В 7-ата минута Кристиан Ериксен намери мрежата с чудесен шут от границата на наказателното поле. В 37-ата минута Миле Йединак от дузпа изравни. Наказателният удар бе присъден от рефера Матеу Лаос след видеоповторение.

След почивката австралийците натиснаха в търсене на успеха, но пропуснаха няколко добри ситуации, а и вратарят на Дания Каспер Шмайхел се отличи с добри изяви. В крайна сметка повече голове не паднаха и двубоят завърши 1:1.

По този начин Дания поведе в групата с четири точки, докато Австралия спечели първата си точка на първенството и запази теоретични шансове да продължи напред.

В последните си мачове от груповата фаза във вторник от 17:00 часа българско време Дания среща Франция, а Австралия се изправя срещу Перу.