8-годишна русенка с медал от световното по шах

0

Второкласничката от СОУЕЕ „Свети Константин-Кирил Философ“ и състезател на клуб „Пристис“-Русе спечели бронзов медал на Световното първенство по шах за младежи и девойки в Порто Карас, Гърция. Диляна Иванова се състезава във възрастова група до 8 години. С този бронзов медал Диляна спечели квота за участие на следващото световно първенство, което ще се проведе през 2016-а в Грузия.
dilyana_ivanova-shahmat27„Няма по хубав повод от този да поздравиш едно дете, което е станало голям шампион“, каза Стоилов. По думите му, децата трябва да спортуват от малки, а ние, като русенци сме пристрастни към шахмата, благодарение на Веско Топалов. Стоилов пожела на клуба да си възвърне позициите в елитния спорт със състезатели като Диляна.