Десетки играха шахмат край басарбовските скали

0
Десетки любители

shahmat_pod_skalite-basarbovo80В проявата, пред хижа „Алпинист“ се събраха любители на древната игра на възраст от 8 до 79 години от Русе, Сливо поле, Басарбово и Ряхово. Сред участниците беше и Димитър Синабов, първият треньор на световния шампион Веселин Топалов.

Организатор на проявата, в рамките на кампанията „Русе – Европейски град на спорта 2016”, беше кметството в с. Басарбово, с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух”. Партньори на турнира са Шахматен клуб „Дунав 1931“.

Шахматната надпревара се проведе в 7 кръга по Швейцарската система с контрола по 20 минути на състезател. Шампион на турнира стана Росен Димитров, който събра 6,5 точки. Второто място зае участникът в множество републикански първенства Росен Върбанов с 6 точки, а трети с 5,5 точки се класира Милен Райчев.

Десетки любители Председателят на шахматен клуб „Дунав 1931“ Пламен Митев и един от младежите участвали в турнира – Георги Великов, направиха демонстративна партия шах с големи фигури.

С плакет за ветеран на турнира беше удостоен Димитър Синабов. Плакет за най-млад състезател на турнира и медал получи Момчил Желязков. Медал и плакет за най-добре представил се млад състезател бяха връчени на Александър Желязков.