„Дунав 2010“ отстъпи на ЦСКА в равностоен мач

0

dunav-cska18Двата отбора зарадваха русенските любители на футбола с приятен и динамичен мач, изпъстрен с доста интересни положения. Първото полувреме беше абсолютно равностойно, даже домакините от „Дунав“ създадоха повече положения пред вратата на Господинов, но удари на Раденцов и Димитров не попаднаха в очертанията на вратата.

dunav-cska12Четири минути след почивката Аурелиен Йоаким се измъкна от русенската отбрана и останал сам срещу Цветомир Цанков, без проблеми прати топката в мрежата за 0:1. Още в следващата атака Георги Чакъров нацели лявата странична греда на ЦСКА след продължително разиграване в полето на гостите.

dunav-cska19Малко по-късно Раденцов и Светослав Читаков също бяха близо до гола, но Анатоли Господинов спаси. Борис Галчев пък нацели напречната греда на русенската врата с удар от границата на наказателното поле в 71-та минута. Четири минути по-късно пък Читаков от домакините бе изведен сам срещу Господинов, но след удара му от движение топката пак не пожела да влезе в мрежата.

В 83-тата минута се стигна до потвърждение на неписаното правило, че като не вкарваш, ще ти вкарат. Антон Карачанаков бе изведен отдясно „очи в очи“ с Цанков и оформи крайното 2:0 за ЦСКА.