„Дунав 2010“ прехвърли „кота 100“

1

Русенци преминаха границата в мача с „Шумен“, който спечелиха с 4:1. Гол № 100 за отбора отбеляза влезлият като резерва Йордан Димитров в 72-ата минута на двубоя. Попадението му донесе и специална премия от 100 лв. от един от феновете на русенския тим, които подкрепяха отбора в този мач Венцислав Великов.
Двубоят не започна по най-добрия начин за възпитаниците на Веселин Великв. Те трябваше да догонват в резултата, след като още в 6-та минута домакините получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу техен играч в русенското наказателно поле. Цветомир Цанков усети ъгъла, но не успя да спаси удара и „Шумен 1929“ поведе с 1:0.
Само сред 13 минути възстановиха статуквото, след като Мирослав Будинов засече топката след центриране отдясно на Николай Колев и изравни за 1:1. След още 13 обратът бе пълен. Будинов пласира топката на Андреас Васев и той направи 2:1 за „Дунав“.
След почивката момчетата на Веселин Великов диктуваха развоя на събитията на терена. В 62-та минута Чакъров вкара за 3:1, крайното 4:1 за „Дунав“ оформи Йордан Димитров, засичайки с глава центриране в наказателното поле на домакините.
След този мач отборът на „Дунав“ продължава да води убедително в класирането на Североизточната „В“ група, като след 23 мача има актив от 67 точки и голова разлика 100:9.