„Дунав 2010“ с втора загуба от „Лудогорец“

0

dunav2010_ludogorec01Пред около 3000 зрители на градския стадион русенският тим загуби 1:2 втория мач от мача-реванш от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. С общ резултат от двата мача 6:2 на следващия етап продължава тимът от Разград.

dunav2010_ludogerec57Воденият от Самир Мъстънов състав даде най-доброто от себе си, но класата на съперника си каза думата и държавният шампион записа победа и във втория мач. „Орлите“ имаха превес и можеха да решат мача още през първото полувреме, но добрата игра на вратаря Иван Георгиев и несъсредоточеността на нападателите им запазиха дунавската врата „суха“. Русенските нападатели също имаха няколко добри възможности за гол, но мерникът им не беше „снайперистки“ и двата тима се оттеглиха след първите 45 минути при нулево равенство.

dunav2010_ludogerec61Само няколко минути след почивката шампионите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Мисиджан, но пропуснаха тази възможност. Десет минути по-късно обаче Мисиджан финтира защитник на „Дунав 2010“ и с диагонален удар откри резултата. В 76-ата минута отново той „матира“ дунавската защита, след което центрира в наказателното поле, където Александров удвои.

dunav2010_ludogerec88В последните секунди  избраниците на Самир Мъстънов, отбелязаха „гола на честта. Негов автор бе Владимир Каптиев, който беше изведен зад отбраната на гостите и от близо прати топката в мрежата на Аргилашки.