„Дунав 8806“ излъга „Хасково“, оглави класирането в Лигата

0

dunav8806-beroe_evans32Успехът в мача направи русенските баскетболистки едноличен водач в таблицата за класиране.

Явно изморени от тежкия мач с „Чеваката“ и не по-малко тежкото пътуване до и от Русия, избранничките на Георги Божков започнаха мача доста тромаво и отпуснато. Повече от 30 минути шампионките бяха в ролята на догонващи, нещо, което не се е случвало в мач от родното първенство през последните няколко години. „Сините феи“ излязоха напред в резултата едва 7 минути преди последната сирена. Отделно, основните единици в състава на гостенките – Биджони Рийвс , Кения МакБий  и Линдзи Хорбатък „имаха ден“ и откъдето, и както и да хвърлеха топката, тя почти винаги попадаше в коша. Така отборът на „Хасково“ водеше почти през цялото време в резултата с 24:20 след първата четвърт, 39:38 на почивката и 60:57 след третата част. Едва в последната четвърт, след тройка на Жаклин Златанова русенки прекършиха гостенките си.

Много силен мач за „Дунав 8806“ направи Шанте Еванс, която направи дабъл-дабъл от  27 точки и 10 борби. 19 точки за успеха добави Жаклин Златанова, а 14 вкара Зорница Костова. За Хасково 19 точки  вкара Биджони Рийвс , една по-малто – Кеня МагБий, а Линдзи Хорбатък записа дабъл-дабъл от 13 точки и 12 спечелени борби.

В класирането след първия дял от първенството начело е „Дунав 8806“ с 11 точки, пред „Монтана“, „Левски“ и „Нефтохимик“ с по 10т.