„Дунав 8806“ на полуфинал с „Монтана

1

Момичетата на Георги Божков стигнаха до успеха след силно второ полувреме. В първото столичанки затрудниха сериозно шампионките и в края му преднината на „Дунав“ беше едва 3 точки.

След почивката, благодарение силната игра на капитана Зорница Костова русенки започнаха да трупат аванс и в края на третата част мече имаха преднина от 15 точки, която без проблеми запазиха до края на двубоя.

Така „Дунав“ спечели четвъртфиналната серия с 2-0 победи и на полуфинала ще срещне носителя на Купата „Монтана 2003“. Серията ще се играе до три победи.

Най-резултатна за успеха бе Биляна Степанович с 23 точки. Зорница Костова наниза 19 точки, Деляна Коева отбеляза 15, а Цветомира Шаренкапова и Виолина Кочева пропуснаха двубоя.

В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят съставите на „Хасково“ и „Нефтохимик“.