„Дунав 8806“ отстъпи пред  „Монтана“ секунда преди края

0

След равностойна първа част, завършила 17:17, сините феи отстъпиха инициативата на съперничките си и изпаднаха в ролята на догонващи, а гостенките се оттеглиха на почивката с преднина от 6 точки.

След подновяването на играта русенки вдигнаха оборотите и успяха да изравнят резултата. Започна гонитба „точка за точка“. В средата на последната част обаче състезателките на „Монтана“ отново дръпнаха в резултата и 6 минути преди края натрупаха преднина от 7 точки. Последва нов щурм на дунавки и с две последователни „тройки“ на Катич и точно изпълнени 2 фала от Кочева поведоха в резултата. Битката продължи, 11 секунди преди края Моник Рийд даде преднина от 2 точки за „Монтана“, която 6 секунди по-късно Катич с поредна „тройка“ стопи – 78:78. Когато публиката очакваше продължение, с прозвучаването на финалната сирена Закери вкара топката в коша за крайното 78:80. Домакините оспорваха, че топката е изстреляна след сирената, но реферите не приеха аргументите им и резултатът остана без промяна.

Александра Катич бе най-резултатна за „Дунав 8806“ с 26 точки, а 15 отбеляза Виолина Кочева. С по 11 точки се отчетоха Радостина Димитрова и Дженифър Брандън, която записа в актива си и 13 борби за дабъл дабъл.

За гостите пореден силен мач направи Моник Рийд, която записа дабъл дабъл от 24 и 11 борби, Келиндра Закери и Виктория Стойчева добавиха по 16.

Следващият мач на „сините феи“ е на 30 януари от 17:30 ч. в Стара Загора срещу местния „Берое“. На 2 февруари пък дунавки приемат „Нефтохимик 2010“ от 18 ч. в зала „Дунав“.