„Дунав 8806“ пак отстъпи на „Нефтохимик“

0

Двубоят беше равностоен през цялото време и всичко се реши в края. Русенките започнаха добре и реализираха 6 безответни точки, поддържаха макар и минимална преднина през цялото първо полувреме, за да се оттеглят на почивката с точка аванс.
След подновяването на играта бургазлийки успяха да вземат превес и през цялото време на възпитаничките на Георги Божков бяха в ролята на догонващи. Минута и половина преди финалната сирена „сините феи“ успяха да стопят разликата до точка, но след четири точни наказателни удара, реализирани от Ивелина Вранчева и Вера Перостийска, гостенките отново дръпнаха с 5 точки. Зорница Костова вкара в последната секунда и оформи крайното 68:70 (17:10, 13:19, 17:23, 21:18) за „Нефтохимик“.
За русенския състав Кристина Сантяго завърши със 17 точки, Виолина Кочева с 14, а Жаклин Златанова и Тамара Баич добавиха по 11.
За победителките Вера Перостийска направи дабъл дабъл с 16 точки и 11 борби. Лидия Върбанова вкара 14 точки, а 13 точки добави Ивелина Вранчева.