„Дунав 8806“ с втори успех срещу „Нефтохимик“!

0

През по-голямата част от двубоя играта вървеше „точка за точка“, без нито един от двата тима да успее да натрупа по-голяма разлика в своя полза. Логично и първото полувреме завърши с равенство 39:39.

След почивката носителките на Купата на България от „Нефтохимик 2010“ поведоха с 5 точки, но „сините феи“ успяха да съкратят до края на третата част разликата до 2 точки. В решителната четвърта част напрежението си каза думата, състезателките и от двата тима допуснаха доста грешки. Сините феи обаче се оказаха с по-здрави нерви в решаващите последни минути и се поздравиха със заслужен успех.

Най-резултатна за победителките бе Жаклин Златанова, която записа дабъл дабъл със 17 точки и 10 борби. С 13 точки се отличи Радостина Димитрова, Кристина Сантяго реализира 11 точки, а Виолина Кочева добави 10.

За домакините 21 точки наниза Драгана Гобелич, а с 12 и 6 борби се отчете Шарел Алън.

Така дунавки поведоха с 2:0 победи в преследването на четвърта поредна и общо пета шампионска титла в своята история. Серията се играе до 3 победи от 5 срещи. Следващата среща, която може и да е последна за сезона, е на 27-и април (понеделник) от 18 ч. в зала „Дунав”. Ако се стигне до четвърти мач, той ще бъде на 28 април. При евентуално изравняване на резултата, решителният пети мач ще се играе в Бургас.