„Дунав“ изпусна „Добруджа“

0

На два пъти русенските футболисти повеждаха в резултата, но наивни грешки в защита и на вратаря Луков позволиха на борещите се за оставане в групата състезатели на „Добруджа“ да изравнят.

Бранимир Костадинов откри в 17-ата минута, след като бе намерен непокрит от Будинов  и с точен удар прати топката в мрежата на Банков. Авансът като че успокои русенските футболисти, от което гостите не пропуснаха да се възползват и в 28-ата минута Казаков възстанови равенството. До края на полувремето Диян Димов на два пъти бе близо до гола, но не успя да намери целта.

В 75-ата минута влезлият като резерва Юлиан Ненов бе намерен непокрит и от малък ъгъл порази противниковата врата за 2:1. Седем минути по-късно равенството бе възстановено, след гол на Узунов с изстрел от 20-ина метра за 2:2.

В следващия кръг на от първенството на „Б“ група „Дунав“ приема „Септември“ Симитли на 7 май от 18:00 ч.