„Дунав“ надигра „Морето“ в битка за място в Лига Европа

0
Дунав“ победи като гост „Черно море“

„Дунав“ победи като гост „Черно море“ с 2:1 на стадиона в Каварна и направи съвсем реални шансовете си за участие в Лига Европа.

Головете за успеха на „небесносините“ вкараха Мирослав Будинов в 18-ата и Бранимир Костадинов в 60-ата минути на двубоя. За символичните домакини се разписа Михаил Венков в 56-ата минута.

Момчетата на Веселин Великов за пореден път доказаха, че резултатите, които записват до този момент през сезона в Първа лига не са случайни. Дунав бе отборът, който създаде по-интересните ситуации в двубоя.

В 17-ата минута Васил Шопов изведе в коридор Самир Аясс, той с едно докосване подаде към Будинов, който без проблем се разписа за 1:0 в опразнената врата. В 39-ата минута Деян Димов пропиля страхотна възможност да удвои резултата. Будинов подаде отдясно към нахлуващия в наказателното поле капитан на “Дунав”, който шутира, но топката мина над напречната греда.

Второто полувреме започна с два бързи гола. Сукуп центрира в наказателното поле в 55-ата минута, там се намеси Искандар Джалилов, но прати топката право на пътя на Михаил Венков, който с мощен удар от воле изравни за „моряците“.

Само пет минути по-късно обаче „Дунав“ отново излезе напред. Шопов се измъкна от защитата на домакините и подаде към Костадинов, който се разписа за 2:1.

В 70-ата минута „Дунав“ можеше да приключи интригата в двубоя, след страхотен шут от около 23 метра на играча на мача Васил Шопов, който се размина на сантиметри от вратата на Михайлов. С победата „светлосините“ направиха сериозна крачка към Лига Европа. Ако „Лудогорец“ триумфира с Купата на България, то русенци ще играят в баражите срещу седмия в класирането за участие в европейския турнир.