„Дунав“ надигра „Царско село“, остава в елита!

0
“Дунав” победи “Локо” ГО

„Дунав“ надигра „Царско село“ с 2:1 в баража и запази мястото си в Първа професионална лига.

В герои на мача се превърнаха Бирсент Карагарен, който отбеляза първото попадение в 59-ата и стана съавтор на второто, записан по „сметката“ на Ндиайе в 76-ата минути. Гола за столичния тим вкара Георги Минчев в 82-рата от пряк свободен удар.

„Царско село“ можеше да открие резултата още в 4-тата минута, когато Димитър Петков засече от воле центриране от корнер, но нацели напречната греда. Това обаче бе и единствената реална опасност, която футболистите на Велислав Вуцов създадоха през първите 45 минути.

Дунавци отговориха чрез Ндиайе, който стреля с глава в 7-ата минута, но ударът попадна в ръцете на Димитров. В 29-ата минута Васев пусна топката успоредно на голлинията, тя се отклони от тялото на бившия дунавец Тейнур Марем, а след това вратарят Димитров се намеси с крак.

От този момент до края на полувремето „светлосините“ диктуваха напълно развоя на събитието, създадоха и няколко от така наречените 100-процентови положения, но все нещо не достигаше, за да влезе. „За капак“ пропуснаха и дузпа, отсъдена в 36-ата минута. Марем фаулира Ндиайе в наказателното поле и реферът Николай Йорданов посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Исмаил Иса, но таранът на „Дунав“ стреля слабо, Димитров изби топката, която се отби в десния страничен стълб и се върна към терена.

Нов пропуск дунавци направиха в 42-рата минута, когато Ковачев не успя да засече отблизо центриране от ъглов удар.

След почивката русенци все пак успяха да стигнат до така желаното попадение. Това стана в 59-ата минута, когато Бирсент Карагарен преодоля майсторски Марио Петков и прати топката в мрежата по диагонала.

В 76-ата минута „Дунав“ реши спора, вкарвайки втори гол! Костадинов проби и подаде към Карагарен, който леко чукна топката над вратаря към намиращия се наблизо Ндиайе, който я прати в празната врата. Столичани обаче не се предадоха и в 82-рата минута успяха да намалят чрез Георги Минчев, който завъртя топката над стената от пряк свободен удар и я спря в мрежата на Антонов.