„Дунав“ не успя да счупи домакинския „карък“ срещу „канарчетата“

0
„Дунав“ не успя да счупи домакинския „карък“

„Дунав“ не успя да счупи домакинския „карък“ срещу „Ботев“ и отстъпи с 1:2 в двубоя от 15-ия кръг на efbet Лига.

Двата гола за „канарчетата“ вкара Фернандо Виана. Бразилецът се разписа в 13, 49-ата минути на двубоя. Гола на честта за „Дунав“ вкара Ахмед Ахмедов в 85-ата минута от двубоя.

„Ботев“ поведе в 13-ата минута. След центриране отляво по атаката на „канарчетата“ Тонев намери добре Виана и той откри резултата като не остави никакви шансове на вратаря на домакините Макенджиев. „Дунав“ можеше набързо да заличи пасива си, но опасен шут на Стефан Христов премина на сантиметри от гредата.

В началото на второто полувреме отново Виана увеличи преднината на гостите. Само четири минути след почивката той се възползва от асистенция на Тонев и матира за втори път Макенджиев за 2:0.

Пет минути преди края на редовното време грешка на Димитър Пиргов във въздуха позволи на Кавалканте да се откъсне и да излезе очи в очи с Янко Георгиев. Джонатан догони своя опонент и го събори. Главният съдия посочи бялата точка на дузпата и показа червен картон на бразилеца. Ахмедов беше точен при изпълнението на наказателния удар и намали на 1:2. До края на двубоя дунавци се възползваха от численото си превъзходство, притиснаха съперниците си и опитаха да обърнат негативния развой на мача, но не успяха да материализират преимуществото си.