„Дунав“ не успя да се пребори с „Иртиш“

0
„Дунав“ отстъпи с 0:1 при гостуването

„Дунав“ отстъпи с 0:1 при гостуването си в казахстанския град Павлодар на местния „Иртиш“ в първия квалификационен мач от турнира Лига Европа.

Все пак, въпреки загубата, 0:1 е добър турнирен резултат и русенци запазват всички реални шансове да продължат в следващия кръг на турнира.

Двубоят започна изключително лошо за дунавци, които допуснаха още в 4-ата минута играчите на Димитър Димитров да поведат в резултата. Десният бек Александър Кислицин напредна с топката в половината на „Дунав“ и с пас по тревата изведе Бугаев сам фронтално срещу вратата. Опитният нападател не трепна и реализира с шут в долния десен ъгъл.

В 10-ата минута Бирсент Карагарен реши да тества рефлексите на Давид Лориа, като шутира силно от около 21-22 метра по тревата, но стражът на гостите успя да се справи с положението.

Възпитаниците на Веселин Великов постепенно се отърсиха от първоначалното напрежение, постепенно изравниха играта, даже след 30-та минута имаха и игрови превес, но за съжаление не можаха да стигнат до изравняване на резултата.

След почивката играта беше съвсем равностойно, а в 55-ата минута дунавци създадоха може би най-доброто си положение. Даутов се замота с топката в наказателното поле, беше атакуван от Будинов, който веднага стреля към вратата, но Лориа успя да спаси. Три минути по-късно малко не достигна на капитана Димов с удар от дистанция да прати топката в мрежата на казахстанците. До края на двубоя момчетата на Веселин Великов бяха по-активния отбор на терена, създадоха няколко голови положения, Миро Будинов нацели гредата от пряк свободен удар. Липсата на турнирен опит, а вероятно и умората от тежкото пътуване до Павлодар, обаче не им позволиха да се поздравят с по-добър турнирен резултат.

Тези, които са пропуснали да видят директно вълнуващия двубой, могат да гледат по ТВН повторението от 4 часа и 40 минути на 30 юни.