„Дунав“ отива на „поправителен“ след втора загуба от „Етър“

0
„Дунав“ отива на „поправителен“

„Дунав“ отива на „поправителен“ за запазване на мястото си в Първа професионална лига, след като на Градския стадион загуби 1:2 решителния мач с „Етър“. Така с общ резултат от двата мача 4:1 „болярите“ запазват мястото си в елита, докато селекцията на Малин Орачев ще трябва да мине през бараж с третия от Втора лига – „Царско село“. Двубоят ще се играе в четвъртък, 24 май, в Пловдив.

„Светлосините“ вдъхнаха надежди на привържениците си за успешен завършек след като поведоха с гол на Ндиайе в 57-ата минута с глава, след корнер вдясно от вратата на „Етър“, изпълнен от Юлиан Ненов. Десет минути по-късно обаче Батрович изравни от дузпа, която сам изпроси след като леко бе докоснат от вратаря Луков.

Във втората минута на добавеното време Иван Стоянов вкара втори гол за „Етър“ с технично изпълнение на пряк свободен удар. Така тимът на Красимир Балъков „подпечата“ оставането си в Първа лига.

Двата тима завършиха в двубоя с по десет души, след като допусналият доста грешки съдия Стефан Апостолов в 75-ата минута изгони Михаил Милчев и Самб Бадара.

Милчев извърши фаул срещу Самб Бадара и получи втори жълт картон, а сенегалецът получи директен червен за умишлен удар.