„Дунав“ отстъпи 0:2 като гост на ЦСКА

0
„Дунав“ отстъпи 0:2

„Дунав“ отстъпи 0:2 при гостуването на ЦСКА в двубой от петия кръг на плейофната фаза в първата шестица на Първа лига.

Головете за успеха на „червените“ реализираха Каранга в 75-ата и Рубен Пинто в допълнителното време на срещата.

Двубоят премина на много добро ниво, очаквано – с превес на домакините. „Червените“ започнаха много много силно и на два пъти в рамките на 7 минути Каранга имаше възможност да открие резултата. На вратата на „Дунав“ обаче беше блестящият Станислав Антонов, който безупречно се справи със създадените пред него ситуации. За добрата си игра дунавският вратар беше избран за играч на мача. И той обаче беше безсилен в 75-ата минута, когато Каранга най-накрая успя да се разпише. В 80-ата минута Меркадо падна в наказателното поле след съприкосновение с Хубчев, но съдията не отсъди дузпа. Няколко минути по-късно съдията не отсъди и наказателен удар за гостите след съприкосновение на Чорбаджийски и Ненов.

В добавеното време на срещата Руи Педро намери отлично Рубен Пинто и той оформи крайното 2:0 за ЦСКА.