„Дунав“ отстъпи като гост на „Ботев“ (Нови пазар)

0

В равностоен мач „Дунав“ загуби с 1:0 при гостуването си в Нови пазар на местния „Ботев“, в отложения мач от първия първенството на Трета лига – Североизточна аматьорска група.

Домакините откриха още в 5-ата минута след пробив отляво и шут по земя в далечния ъгъл. До края на полувремето липсваха 100%-ови ситуации за гол и пред двете врати. Втората част бе значително по-оспорвана и атрактивна, но до нови попадения на топката в мрежата на някой от двата тима не се стигна. 4 пъти – по 2 за всеки отбор, гредите помагаха на вратарите и в крайна сметка резултатът остана непроменен.

След четвъртия кръг „Дунав“, който е с мач по-малко, заема 8-ма позиция в  таблицата за класиране с актив от четири точки и 5:3 голова разлика.

Толкова имат и отборите на „Черноморец“ (Балчик), Кубрат, „Ботев+ (Нови пазар),  и „Тополи 2010“

Начело в класирането са „Светкавица“ (Търговище) и  Септември 98 (Тервел) с по 9 точки от 4 мача.

В следващия кръг „Дунав“ ще гостува на „Кубрат 2016“.