„Дунав“ отстъпи на „Морето“

0
„Дунав“ влезе в зона „Европа“

„Дунав“ отстъпи с 0:1 като гост на „Черно море“ в мач от 18-ия кръг от първенството на Първа професионална лига.

Гола за успеха на домакините вкара Александър Цветков в 37-ата минута на двубоя.

След почивката дунавци взеха нещата в свои ръце и създадоха сериозна суматоха пред вратата на чешкия страж на „моряците“. На няколко пъти обаче играчите в синьо се разминаха с последния удар, а веднъж и Коварж се намеси перфектно след силен удар отблизо. В последния четвърт играчите на Веселин Великов вдигнаха темпото, а оттам и кръвното на старши треньора на варненци Георги Иванов, който бурно недоволстваше от представянето на своя отбор в защита. Между 80-ата и 82-ата минута Дунав на два-три пъти претендира за нарушение в наказателното поле на „моряците“, като в една от ситуациите, при центриране отдясно, в действителност останаха сериозни съмнения, че Михаил Венков е играл непозволено с ръка.