„Дунав“ отстъпи пред „Левски“

0

„Дунав“ отстъпи с 1:0 пред столичния „Левски“ в мача от 34-ия кръг на Първа професионална лига.

Единственият гол в мача отбеляза Божидар Краев в 74-ата минута, мачът бе наблюдаван от близо 10 000, очакващи успеха на любимците си зрители, изпълнили трибуните на Градския стадион в Русе.

Русенският тима започна силно и до средата на първото полувреме имаше на два пъти възможност да порази врата на съперниците. но ударите на Бирсент Карагарен и Самир Аясс, бяха отразени от младия вратар „Левски“ Николай Кръстев.

Второто полувреме започна с доста отворена игра. Дунавци имаха няколко опасни центрирания, но защитата на „Левски“ и най-вече вратарят Кръстев се справиха с опасностите. Те бяха донякъде облекчени и от нападателите на „Дунав“, които се задоволяваха единствено с центрирания пред вратата. Макар и опасни, защитата на гостите лесно се ориентираше и успяваше да се справи.

При една от контраатаките на „Левски“ Антон Огнянов отправи удар, след който се стигна до корнер. Бившият играч на Дунав центрира перфектно за Божидар Краев, той стреля, но вратарят изби. При добавката обаче младокът беше точен – 1:0 за Левски в 74-та минута.

„Дунав“ тръгна напред в търсене на изравняването, в 80-ата минута влезлият като резерва Юлиян Ненов можеше да се разпише за 1:1, но ударът му от границата на наказателното поле, беше избит по страхотен начин от Николай Кръстев.

В крайна „Левски“ взе трите точки, с които все пак запази минимални шансове за сребърните медали, докато „Дунав“ загуби предимството си за четвъртата позиция и ще трепери до последно за нея.