„Дунав“ отстъпи с 0:2 на „Етър“, очаква го тежък реванш

0
„Дунав“ отстъпи с 0:2

„Дунав“ отстъпи с 0:2 при гостуването си на „Етър“ в първия мач от битката за оцеляване в Първа лига. На стадион „Ивайло“ домакините взеха „чиста“ преднина, която силно затруднява задачата на дунавци в реванша. Головете за успеха на „виолетовите“ вкараха Даниел Младенов в 54-тата и Георги Пашов в 75-ата минути на двубоя. Двата отбора завършиха в намалени състави – „Дунав“ остана с 9 души, „Етър“ – с десет.

През първата част домакините бяха по-активният тим, но рядко стигаха до опасности пред Луков. В 40-ата минута, след изпълнение на корнер, Почански прати топката във вратата на „Дунав“, но голът бе отменен заради засада.

Малко след започването на второто полувреме „Дунав“ остана с човек по-малко на терена. Мартин Ковачев получи втори жълт картон за влизане в краката на Румен Руменов и трябваше да се прибере в съблекалнята предварително. Съвсем скоро резултатът вече беше 1:0 в полза на „болярите“. В 54-тата минута Димо Атанасов отне топката от Исмаил Иса, след което напредна и центрира в наказателното поле на „Дунав“, където Димов при опита си да избие топката с глава, я изпрати в краката на Даниел Младенов. Той отправи хубав диагонален удар, топката срещна десния стълб на вратата на Дунав и влетя в мрежата на Луков.

Няколко минути по-късно Бирсент Карагарен беше близо до изравняването. Той преодоля трима играчи на „Етър“, след което отправи удар от дистанция, но за съжаление – над напречната греда на вратата на Христо Иванов.

В 69-ата минута силите на терена се изравниха, след като за втори жълт картон от игра беше отстранен Пламен Гълъбов от домакините. Бранителят спря пробив на Васил Шопов и беше пратен под душовете.

Шест минути по-късно обаче Георги Пашов удвои преднината на домакините, след като пое хубаво топката зад защитата на „Дунав“ и с плътен изстрел не остави шансове на Мартин Луков.

В 84-тата минута „Дунав“ остана с девет души, след като Бирсен Карагарен получи директен червен картон за грубо влизане в краката на противник.

Реваншът е на Градския стадион в Русе на 21 май, понеделник.

Както ТВН вече писа, крайният победител от двата мача със сигурност ще остане в елита и през следващия сезон, докато загубилият ще има нелеката задача да се бори за спасението си в допълнителен плейоф срещу третия във Втора лига.