„Дунав“ отстъпи с 0:2 в контролата с „Астра“

0
„Дунав“ отстъпи на елитния румънски

„Дунав“ отстъпи на елитния румънски „Астра“ с 0:2 в контролна среща, играна в Гюргево. „Светлосините“ бяха равностойни на румънците, но домакините имаха леко предимство, което успяха да материализират.

Русенци имаха подкрепа от част верните си фенове,  заели местата си на стадиона в Гюргево.

Домакините поведоха в 25-та минута. След разиграване в наказателното поле на “Дунав”, Лулаку бе най-съобразителен и прати топката във вратата на Филип Димитров.

В средата на второто полувреме играчите на „Астра“ удвоиха резултата – Антонов не успя да пресече дълго подаване, топката попадна в нападател на домакините и той направи 2:0.

До края двубоя дунавци имаха възможност поне за почетен гол, но удар на Коконов от дистанция, но топката премина край вратата на домакините.

Старши-треньорът на “Дунав” Людмил Киров заложи на следният стартов състав на „Дунав“: Филип Димитров, Бранимир Костадинов, Георги Динков, Сами Бен Еша, Преслав Петров, Красимир Станоев, Петър Патев, Даниел Пехливанов, Александър Александров, Исмаил Иса и Мухамаду Ндиайе. По време на двубоя в игра влязоха още Станислав Антонов, Мартин Ковачев, Дуда, Христо Попадийн, Ахмед Ахмедов, Иван Коконов и юношата Върбанов.