„Дунав“ отстъпи с 1:2 на „Левски“

0

„Дунав“ отстъпи с 1:2 на „Левски в домакински мач от 4-ия кръг на шампионата на Първа лига. На Градския стадион в Русе Божидар Васев изведе „Дунав“ напред в 53-ата минута от дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Аймен Белаид, Жерсон Кабрал изравни в 59-ата минута. Холмар  Ейолфсон донесе пълен обрат в 78-ата минута след гол с глава.

Малин Орачев бе направил три промени в състава на „Дунав“ след загубата с 0:3 от ЦСКА-София на „Българска армия“. Вратарят Филип Димитров смени Станислав Антонов, Бранимир Костадинов и Иван Коконов пък заеха местата на Красимир Станоев и Ахмед Ахмедов.

Двубоят започна с натиск на „Дунав“. Още в първата минута Ковачев засече с глава центриране на Балджийски, но ударът му мина покрай вратата.

Столичани бързо се окопитиха и в 20-ата минута „показаха зъби“ – Ивайло Найденов се озова очи в очи с вратаря след пас на Станислав Костов и стреля, но Филип Димитров успя да избие топката в корнер. Последваха няколко хубави положения пред двете врати, но до гол не се стигна.

Осем минути след подновяването на играта Божидар Васев изведе „Дунав“ напред, реализирайки дузпа, отсъдена за нарушение на Белаид срещу Светослав Ковачев в наказателното поле.

Само 6 минути по-късно обаче Кабрал успя да изравни, след като засече пас на Гомес и от движение прати топката в мрежата с диагонален удар извън наказателното поле.

В 77-ата минута. Обертан изстреля пореден снаряд от границата на наказателното поле, който се отби в напречната греда. Рикоширала топка попадна в Кабрал, холандецът центрира добре и Ейолфсон с глава от два метра донесе пълен обрат за „Левски“.

В 86-ата минута влезлият като резерва Ахмед Ахмедов вкара топката в мрежата на „Левски“, но арбитърът Станислав Ставров отмени гола, тъй като помощникът му бе маркирал засада.