„Дунав“ отстъпи в дербито на върха

0
„Дунав“ отстъпи с 0:1 като гост на „Черно море“

Пред погледа на спортния министър Красен Кралев „Дунав“ отстъпи с 0:1 като гост на „Черно море“ в дербито на върха.

На ст. „Тича“ във Варна възпитаниците на Веселин Великов отстъпиха в двубоя от третия кръг на Първа лига. В герой за варненци се превърна новото попълнение Илиас Хасани, който реализира единственото попадение в 65-ата минута на срещата.

Домакините започнаха по-добре срещата и още в началото успяха да създадат две голови положения. Още във втората минута Мартин Костадинов успя да се пребори отляво по атаката на Черно море и да центрира, но Мариян Огнянов от удобна позиция стреля неточно. В 7-та минута пък Орлин Старокин застраши вратата на „Дунав“ след удар с красива задна ножица, но топката попадна в ръцете на вратаря Станислав Антонов.

В 25-та минута „Дунав“ можеше да открие резултата след грешка на вратаря на домакините Емил Михайлов, който се размина с топката в наказателното поле, Бранимир Костадин успя да я догони и стреля от малък ъгъл, но притичалият Мартин Костадинов успя да изчисти пред голлинията.

През втората част отново домакините бяха по-активни, но трудно успяваха да създадат чисти голови ситуации. В 60-та минута Атанас Зехиров стреля много опасно по диагонал отдясно, но топката премина над вратата на „Дунав“. В 65-та минута. Илиас Хасани открадна топката в центъра на терена напредна отляво и със силен шут от около десетина метра вкара за 1:0. Три минути по-късно Самир Аясс можеше да изравни резултата с красиво изпълнение, но топката мина встрани от вратата на „Черно море“. В 75-та минута след разбъркване в наказателното поле на домакините Юлиян Ненов пропиля най-чистото положение за „Дунав“, като вместо да вкара в празната врата, нацели гредата. До края на срещата Цветелин Чунчуков на два пъти и Марек Кузма пропуснаха да реализират нов гол за домакините.

Така домакините запазиха лидерскатата си позиция в първенството, добавяйки нови 3 точки към актива си. „Моряците“ имат 9, а „Дунав“ остава с четири.