„Дунав“ отвя „Литекс II“ с 4:1

0

Двубоят се игра пред повече от 5 000 зрители на Градския стадион в Русе.

Срещата започна двуостро, като двата състава не губиха много време в опознаване. Мирослав Будинов и Диян Димов пропуснаха добри възможности да открият за домакините, а за гостите Чавдар Ивайлов не успя да накаже излизане на Мартин Луков и стреля покрай дясната греда.

Дунавци постепенно овладяха средата на терена и положенията пред русенеца Александър Конов, който бе на вратата и изведе с капитанската лента ловешкия тим, следваха едно след друго.

В 39-ата минута Николай Колев вкара гол за „драконите“ след взаимодействие с Будинов и атака отляво, но попадението бе отменено заради засада. През първата част русенският състав имаше претенции и за отсъждане на дузпа в негова полза на няколко пъти, като в два от случаите Юлиан Ненов бе покосен в наказателното поле на съперника, но главният рефер Михаил Парушев прецени, че няма достатъчно доводи, за да отсъди нарушение.

Второто полувреме започна с вихрени атаки на домакините, но както често става, вместо да вкарат гол, получиха такъв. Емил Петров се възползва от грешка на Луков и го прехвърли от границата на наказателното поле за 0:1 в 48-ата минута.

Будинов и Лозев бяха близо до отбелязване на гол веднага след това, но Конов успя да опази вратата си.

Все пак в 74-ата минута той бе безпомощен при удар на Юлиан Ненов, който нахлу в наказателното поле отдясно и стреля точно за 1:1. Само две минути по-късно Светослав Читаков направи пълен обрат, след като изпревари Конов при извеждащо подаване и направи 2:1 в 76-ата минута. При тази ситуация вратарят на гостите получи контузия и бе принудително заменен.

В 83-ата минута пък авансът на домакините нарасна. Николай Колев направи 3:1 с точен изстрел от 20-ина метра. В добавеното време заменилият го Йордан Димитров оформи крайното 4:1.

С актив от 6 точки и 7:3 голова разлика дунавци заемат второ място във временното класиране, след състава на „Верея“, който е с голова разлика 5:0. С пълен актив от 6 точки в изиграните два мача са още „Поморие“ и „Созопол“.

В третия кръг от първенството на „Б“ група дунавци гостуват на „Нефтохимик“ в Бургас на 9 август от 20 ч.