„Дунав“ отвя и „Морето“, оглави еднолично таблицата!

0
„Дунав“ влезе в зона „Европа“

Головете за успеха на русенския тим вкараха Огнянов в 9-ата, Деян Димов в 45-ата и Мирослав Будинов в 48-ата минути на двубоя.

С успеха русенският тим оглави еднолично таблицата за класиране в лигата.

Двубоят започна ударно за символичните домакини от Русе, които още в 8-ата минута получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, след необмислено действие на Даниел Златков, който фаулира Юлиян Ненов в наказателното поле и арбитърът Ивайло Стоянов посочи бялата точка. Диян Димов стреля от дузпата, Емил Михайлов отрази удара му, но Антон Огнянов успя да добави във вратата.

В добавените минути на първото полувреме нещата станаха доста неприятни за Черно море, след второ попадение за „Дунав“. В първата минута от продължението Мирослав Будинов открадна една топка в центъра на терена, напредна, стреля, но Емил Михайлов спаси. Диян Димов обаче се възползва от факта, че защитата на Черно море не се върна бързо и я прати в мрежата за 2:0.

Момчетата на Пламен Донев и Веселин Великов сложиха точка на спора до голяма степен още в третата минута на второто полувреме. Мирослав Будинов направи 3:0 със страхотно попадение от дъгата пред наказателното поле.

Това доста уби интригата за оставащите 40 минути и въпреки опитите на „моряците“, не се стигна до попадение във вратата на „Дунав“.

„Дунав“ Русе: Мартин Луков, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Тейнур Марем (26 мин. – Петър Патев), Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (85 мин. – Светослав Читаков), Юлиан Ненов, Антон Огнянов (59 мин. – Николай Колев) , Васил Шопов, Мирослав Будинов.