„Дунав“ падна 1:4 в контролата с „Волунтари“

0
Португалец и юноша на „Дунав“ подписаха

„Дунав“  отстъпи с 1:4 на румънския „Волунтари“ в контролна среща, играна в едноименния румънски град.

Домакините откриха в 15-ата минута. „Дунав“ постепенно изравни играта, но допусна в рамките на седем минути – между 35-ата и 42-ата, домакините да отбележат още два гола за 3:0.

На почивката треньорският щаб на Дунав извърши девет смени. През втората част русенският тим заигра по-агресивно, владееше повече топката и опитваше по-често да атакува. Така в 61-ата минута Бранимир Костадинов центрира отдясно и Янислав Иванов с глава намали резултата.

В 78-ата минута при атака на домакините съдията не зачете вдигнат флаг за засада от страна на неговия асистент, а броени секунди след това отсъди дузпа за нарушение в ъгъла на наказателното поле. Отборът на „Волунтари“ реализира дузпата и така спечели мача с 4:1.

През първото полувреме за състава на „Дунав“ игра полузащитникът Самир Аяс, който наскоро подписа договор с тима. В игра е бил и пристигналият на проби бразилец Джанкарло Превиато