„Дунав“ падна с 1:3 като гост на „Лудогорец“

0

„Дунав“ загуби с 1:3 при гостуването си в Разград на „Лудогорец“ в мач от седмия кръг на родната Първа лига.
Головете за домакините вкараха Джоди Лукоки в 26-ата и Клаудиу Кешеру в 51-ата и 53-ата минути на двубоя, Иван Коконов вкара гола на честта за „Дунав“ в 76-ата.

Двубоят протече под „диктовката“ на участниците в груповата фаза на Лига Европа. Още в първата минута Вандерсон отправи точен удар, но вратарят на „Дунав“ успя да избие в корнер. В 16-ата минута опасен удар на Лукоки премина покрай вратата на Димитров, десет минути по-късно Джоди Лукоки получи топката от Клаудиу Кешеру вляво от вратата и с много силен и точен удар от малък ъгъл преодоля стража на „Дунав“ за 1:0.
„Дунав“ успя да застраши вратата на домакините чак в 43-ата минута. Иван Коконов бе изведен на добра позиция, но футболистът си пое лошо топката и опропасти атаката.
Шест минути след началото на второто полувреме Кешеру удвои преднината на домакините, когато засече центриране в наказателното поле и изпрати топката с много красиво воле в мрежата на Димитров. Две минути по-късно пак той покачи на 3:0, когато беше изведен от Вандерсон сам срещу Димитров и го прехвърли.
Иван Коконов намали резултата с прекрасен гол в 76-ата минута, когато пое топката по лявото крило, влезе в наказателното поле покрай Цветомир Панов и преодоля Ренан дос Сантос със силен шут.
След седмия кръг с актив от 6 точки „Дунав“ заема 12-о място в таблицата за класиране. С една точка повече пред него са „Етър“ и „Ботев“ (Вр).