„Дунав“ победи „Доростол“ в първи мач пред публика

0

Пред около 400 зрители, които за пръв път от доста време имаха възможност да наблюдават „на живо“ мач на любимците си, „Дунав Русе“ победи с 2:0 „Доростол“ Силистра в речното дерби от 24-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Дунавци поведоха още 3-ата минута, когато подаване на Симеон Иванов намери в наказателното поле на съперника Джан Хасан, който не сгреши за 1:0. До края на полувремето русенци имаха още няколко възможности за гол, но не можаха да материализират създадените положения.

В 60-ата минута дунавци отбелязаха нов гол чрез Симеон Иванов, но попадението беше отменено заради засада. В 77-ата минута бранител ва гостите изчисти от голлинията след удар на завърналия се от чужбина Йордан Димитров. В 86-ата минута Джан Хасан успя да излъже бранител в наказателното поле на „Доростол“, след което бе фаулиран беше фаулиран в наказателното поле а Йордан Димитров превърна дузпата, отсъдена от рефера Кристиян Тодоров, в гол за 2:0.