„Дунав“ победи „Септември“ с 2:0

0

„Дунав“ победи „Септември“ с 2:0 като гост в последния, 32-ри кръг на първенството на Първа лига.

Головете за успеха на русенския тим вкараха Бирсент Карагарен в 7-ата и Исмаил Иса в  24-тата минути на двубоя.

Двубоят бе без значение за столичния тим, тъй като той вече си осигури първото място в своя поток и чака да научи съперника си в полуфиналите. Срещата обаче беше изключително важна за „Дунав“, който с успеха си осигури третото място в групата и в борбата за оцеляване ще играе с „Витоша“.

„Дунав“ откри резултата още в 7-ата минута чрез Бирсент Карагарен. Той бе изведен сам срещу Янко Георгиев и не сгреши. В 10-ата минута Васил Шопов отправи опасен удар във вратата на „Септември“, но Янко Георгиев успя да улови топката.

В 24-ата минута Исмаил Иса покачи на 2:0, след като топката стигна до него след рикошет.

В добавеното време на първата част Елтон дос Рейс излезе на чиста позиция, но ударът му от малкото наказателно поле срещна гредата, а след това Христо Попадийн изчисти.

През второто полувреме „Септември“ натисна, опитвайки се да промени негативния развой на мача, но направи куп пропуски. Мартин Тошев на няколко пъти бе изпуснат от защитата, но въпреки това не успя да преодолее Мартин Луков.

С успеха светлосините си гарантираха третото място в класирането на група „Б“ на втората осмица на Първа лига. В следващата фаза в директен сблъсък за спасение „Дунав“ ще се изправи срещу „Витоша“ (Бистрица).