„Дунав“ прави 0:0 в контролата с „Етър“, контузия вади Бранимир Костадинов

0
„Дунав“ авърши 0:0

„Дунав“ завърши 0:0 като гост в контролна среща с „Етър“ (ВТ) играна в старопрестолния град

Първото полувреме протече под диктовката на домакините, но лидерът във втория ешелон не успя да материализира превъзходството си.

През втората част възпитаниците на Веселин Великов взеха инициативата и на свой ред упражниха натиск. В 55-ата минута Бранимир Костадинов се откъсна сам срещу противниковия вратар, но бе задържан от Мартин Николов, който заслужи червен картон. Поради приятелския характер на срещата обаче той бе заменен. Въпреки това дунавци продължиха да атакуват. Михаил Милчев пропусна сам срещу вратаря, а удар на Мирослав Будинов не намери целта. Петър Патев също пропусна след заучено изпълнение на ъглов удар.

Минута преди края на редовното време Бранимир Костадинов получи контузия, след сблъсък с противников футболист. Очаква се в близките дни да станат ясни подробности за състоянието му, като надеждите в щаба на „драконите“ са, че травмата не е сериозна и той ще може да е на разположение в най-скоро време.

Футболистите на „Дунав“ излизат в 3-дневна почивка и във вторник подновяват тренировки за последния мач от редовния сезон срещу „Славия“ на 2 април в Разград.